Okamžiky věčnosti

Kniha návštěv

Nová zpráva  sbalit

Od: Avalon24 - 20. 2. 2019

Pokud je dárcem semene manžel, nevidím žádný problém, pokud je to cizí člověk, který zůstává v anonymitě a dítě se tak nikdy nedoví, kdo je jeho rodičem, tak je tomu budoucímu člověku vzato právo znát své rodiče. Za tak trochu podobně problematické vidím i tzv. babyboxy. Stát převzal za rodiče odpovědnost, takže sice zachránil některé děti, ale tím jim současně vzal právo znát své rodiče. Přebírání odpovědnosti za jiné, ani braní práv dětem, které mají přijít na svět proto, aby byly uspokojeny potřeby jiných, nevidím, jako správnou věc. Podobně se to týká i práv homosexuálů, pokud chtějí utvářet „rodiny“, ale za cenu toho, že děti budou zbaveny práva znát oba své rodiče. V naší společnosti se často mluví o právech, každý bych chtěl uplatnit své právo, ale na práva těch, kteří se nemohou ozvat, protože ještě nepřišli na svět nebo jsou ještě malí, se hledí málo nebo vůbec. Často mluvíme o právech dětí, ale ve skutečnosti máme na mysli spíše vlastní potřeby, jen o nich mluvíme. Právo znát své rodiče, kdo mě zplodil, svůj původ, své předky, právo znát kdo jsem, odkud pocházím a kde jsou mé kořeny pokládám vůbec za jedno z nejdůležitějších práv člověka. Bohužel je také často nejvíce ignorováno. A tahle vykořeněnost a anonymita, narušení kontinuity, je morem dnešní společnosti. Stejně jako právo na soukromí a intimitu, které dnes znamená jen velmi málo a lidé se tohoto práva už ani často nedožadují, pokud jsou uspokojeny jiné jejich potřeby, jako je potřeba bezpečí nebo toho být uznáván. Je to dnes vše převrácené naruby. Pokud někdo nemůže mít děti, vidím za lepší možnost normální adopci, než přijetí semene od anonymního dárce, jen abych měl vlastní. Ostatně to stejně jinde nebude. Je klidně možné, že moje dítě bude geneticky mnohem více zpřízněno se svým otcem. Je to skoro jako náhodně se s někým vyspat, aby člověk měl dítě. Je to totéž, jen se vyhneme tomu pohlavnímu aktu. Je to takové cizoložství bez sexu. Já osobně, pokud bych byl žena, takovou možnost nevolil, vzhledem k tomu, že sirotků kteří potřebují, aby se jich někdo ujal je více, než dost – třeba i těch dětí z uprchlických táborů. Netoužil bych po tom, aby v mém budoucím potomkovi byly mé vlastní geny smíchány s někým, koho neznám. Chtěl bych, aby to byly geny milované osoby - a pokud to nejde, tak bych volil adopci.

---
Od: Kateřina Pavlíčková - 19. 2. 2019

DOBRÝ DEN, JAKÝ NÁZOR MÁTE NA UMĚLÉ OPLODNĚNÍ?

Od: Avalon24 - 19. 2. 2019

No to nevím. A protože to nevím, nemůžu ani říct, do jaké míry jsou správné odpovědi, které jsem dostal a do jaké míry jsou to jen nesmysly. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že je neviditelný svět kolem nás, světy v jiných dimenzích, to že člověk má ducha, který může komunikovat jak s jinými úrovněmi, tak s jinými bytostmi. A nejen to, ptát se může i svého podvědomí, tj. sama sebe ze stavu, který není omezen rozumem, kritickým myšlením a tělem. Ale ani sama intuice a třetí smysl nestačí, je třeba to vše zpětně kriticky zpracovat a hledat souvislosti s tím, co už víme na základě pozorování a vědeckých výzkumů. Parapsychologií, okultismem, mysticismem, psychologií, historií, psychologií, spiritualitou jsem se zabýval spoustu let a není to tak, že bych náhle dostal inspiraci a napsal web, aniž bych o tom už dříve něco nevěděl. Že bych měl nějaké náhlé, mimořádné vnuknutí nebo zjevení, kdy by mi někdo diktoval slovo od slova, to ne. Musel jsem se pokoušet to vnuknutí, které bylo sice silné, ale nejasné, dešifrovat a snažit se ho pochopit. Za začátku byl zájem, touha znát a potom začaly odpovědi přicházet sami s tím, jak jsem se v tom naučil orientovat. Ale myslím si, že to není nic mimořádného, že to ta takhle funguje normálně a u každého, kdo je trochu vnímavý. Myslím, že spoustu vynálezů, nápadů, uměleckých děl apod. by nevzniklo, kdyby to lidem nebylo dáno – nepřišlo to z neviditelného světa v podobně inspirace, múzy, myšlenky… Tak, jako se myšlení celého světa odráží v neviditelném světě, tak neviditelný svět ovlivňuje nás. Kdo z této strany neviditelného světa působí, je jiná věc. Jsou to útoky temnot i proudy světla. Záleží na tom, co my sami přitahujeme a nejen to – i jak s tím potom naložíme. Ve skutečnosti má všechno své konstruktivní jádro. A vše negativní se dá překlopit do pozitivního, kdy v tom najdeme skrytý smysl. Pochopit tento smysl je to, co osvobozuje. A abychom ho mohli pochopit, musíme buď věřit anebo usilovat o poznání. Základem toho je ale víra, že náhoda neexistuje. Právě v tom se liší duchovně založený člověk od jiných lidí, jak jsme se tu bavili nedávno. Duchovně založení lidé věří, že náhoda neexistuje. Ostatní věří, že ano.

---
Od: Michaela - 19. 2. 2019

Zdravím, po třech letech se vracím, abych si přečetla vše znova, čase, mám jiné myšlenky, názory. Ale schválně jsem si našla svůj dotaz z roku 2015 a stále bez odpovědi. :) Takl si dovolím ho kopírovat, protože zrovna toto mi v hlavě zůstalo. Nebo je to právě odpověď, kterou nechceš dát? 2015 otázka: "Děkuji za vysvětlení některých věcí. U něčeho mám sice jiný názor, ale vlastně jsou správné oba. Ale otázka zní: Kdo odpovídá? Ty jsi tazatel? Kdo tedy odpovídá na tvé otázky (konkrétně v sekci "Svět snů", "Život po životě", "Umírání"... atd... :)" Díky za odpoved. 1

Od: admin - 28. 1. 2019

Jak poznáte, že jste sportovně založená? Podle toho, že máte ráda sport nejen u televize... A Jestli jste opravdu duchovně založená poznáte podle toho, že vás otázky víry a duchovního světa nikdy nepřestanou zajímat. Duchovně založený je ve své podstatě každý člověk, protože je duch, zatímco tělo je jen schránka. Když se duch začíná probouzet se spánku, začíná se to uvědomovat. Začíná poznávat a chápat kdo a kým je, že není jen tělo a že svět, který vidíme není jediný, ale že skutečný svět je věčný tak, jako je duch. Materiálně založený člověk je duch, který ještě spí. Věří jen tomu co vidí a může si ohmatat, zvážit a změřit. Věří jen tomu, co mu ukazují jeho omezené smysly. Vše duchovní je pro něj jen chyméra a hlouposti. Duchovně založený člověk nemusí být nutně nějak konkrétně věřící. Může to být i člověk, který teprve svojí cestu hledá a nikdy nepřestane, neboť když začne mít pocit, že už našel, obvykle zase propadá do duchovního spánku. To, že už někdo našel a je věřící může být správný pocit, ale někdy to může být také omyl. To je důvodem pro to, aby člověk procházel různými zkouškami víry, kdy je z duchovního světa vystavován pochybnostem i urážkám. Zkoušky víry jsou důležitými milníky cesty, aby člověk nikdy neustrnul a nepropadl pýše, že už dosáhl cíle. To je ve skutečnosti nikdy není možné, neboť dosáhnout Boha nikdy nelze. Ego sice touží po tom, aby bylo duchovně vyspělé, ale dokud se člověk nevzdá sám sebe a své vůle, nemůže se stát nástrojem Boha, aby plnil jeho vůli. S duchovním založením je to podobné jako s citovým. Každý člověk má city, jsou však i psychopati, kteří jakoby žádné neměli, protože je mají zcela potlačené. Tak je to i s duchem. Někteří ho svým rozumem zcela potlačili a nechtějí jeho hlas slyšet a už vůbec ne se jím nechat vést. Náš duch je dokonalý, protože je z Boha. Musí ale zápasit s naším egem, protože to chce být na prvním místě a má falešný pocit, že uspokojování jeho potřeb je duchem ohroženo. Ego je velmi pyšné, sobecké, podezíravé, nedůtklivé, cítí se často ohrožené. A když se tak stane, je i agresivní.

---
Od: Tereza - 24. 1. 2019

Chtěla bych se zeptat, zdali je nějaký způsob, jak poznám, že jsem duchovně založená? Myslím to tak, že nejsem úplně věřící člověk, ale toto téma mě velmi láká a přijde mi, že mi není cizí.

Od: Ladislav Svoboda - 9. 11. 2018

No, ten odkaz se mi nějak nedaří dát správně, každopádně může být velmi zajímavé, pokud by ten objekt Oumuamua byl skutečně od jiné civilizace. A podle té ankety u toho článku 62% čtenářů věří tomu že je to dílo mimozemšťanů. Možná, že někde existuje i ta 9.planeta, Nibiru

---
Od: Ladislav Svoboda - 9. 11. 2018

https://www.novinky.cz/veda-skoly/488635 -je-oumuamua-skutecne-mimozemska-sonda-z ahada-trva.html
No, teď už je to správně

---
Od: Ladislav Svoboda - 9. 11. 2018

https://www.novinky.cz/veda-skoly/488635 -je-oumuamua-
skutecne-mimozemska-sonda-zahada-trva.ht ml
-vzhledem k tomu, na co se tenthle web zaměřuje, tak to tuhle věc považuji za velmi zajímavou

---
Od: Miroslav - 15. 10. 2018

docela zajimavé 1

---